П`ятниця, 26.04.2024, 15:29Вітаю Вас Гість | RSS
Великобугаївська ЗОШ І-ІІ ступенів

МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ

Шкільної Об’єднаної Республіки

• залучення учнів до управління навчально-виховним процесом, сприяння співпраці дорослих та учнів;
  • формування соціальної активності школярів, набуття ними індивідуального досвіду активних і відповідальних дій у демократичному суспільстві;
  • захист прав та інтересів учнів;
  • виховання любові до рідного краю шляхом вивчення історії, географічних особливостей, обрядів та традицій рідного села;
  • виховання загальнолюдських моральних цінностей,
  • сприяння гармонійному розвитку кожної дитячої особистості.

Шкільна Об’єднана Республіка –

дитяча організація В.Бугаївської ЗОШ І-ІІ ступенів

В умовах становлення демократичного суспільства особливої ваги набуває завдання формування громадянської позиції учня, підготовки його до активної  творчої соціально-значущої життєдіяльності у суспільстві, становлення особистості, яка усвідомлює свої права й обов’язки щодо суспільства і  держави.

Вирішення цих завдання можливе через запровадження в школах громадянської освіти, яка покликана виховати свідомого, компетентного і відповідального громадянина, котрий є соціально та політично активною особистістю, повноправним членом суспільства. Однією із форм реалізації громадянської освіти в умовах школи  стало впровадження системи шкільного та учнівського самоврядування.

Думка про створення своєї шкільної дитячої організації прийшла до учнів В.Бугаївської школи ще у 1995 році. Тоді вже почалися пошуки структури, форм роботи, відповідних «дорослих» способів керівництва своєю шкільною державою. І вже у 1996 році після довгих роздумів, шукань, суперечок та порад з’явилася Школярія – Шкільна Об’єднана Республіка, яка мала свою Конституцію, свій Герб і Прапор, співала свій Гімн, обрала свій Уряд, якому доручила здійснювати керівництво, контроль, а значить,   і нести відповідальність за те, як буде жити і діяти  Школярія.

Основним напрямком діяльності  шкільної республіки   стала краєзнавча робота на матеріалах села, району, області. У працях Володимира Сухомлинського  ми знайшли підтвердження правильного спрямування роботи нашої організації – виховання любові до рідного краю, вивчення його історичних і географічних особливостей, ознайомлення із обрядами і звичаями, поширеними на території В.Бугаївки, збереження пам’яті про жертв голодомору, про роки Великої Вітчизняної війни, бережливе ставлення до природи, зустрічі  з цікавими особистостями- земляками.

Враховуючи особливості та умови нашої невеликої сільської школи, спільно із учнями було прийнято рішення про поєднання у Школярії і дитячої організації і органів учнівського самоврядування, так званого учкому. У школах з малою наповнюваністю класів це дає можливість уникнути, по-перше,  перевантаження найактивніших школярів, які, як правило, беруть на себе левову часту роботи в учнівському самоврядуванні та й у виховній роботі, та, по-друге,  дублювання, точніше подвоєння роботи: планування,  проведення засідань, заходів тощо.

Острів Відпочинку Шкільної Об’єднаної Республіки об’єднав школярів за уподобаннями та інтересами, став місцем проведення найрізноманітніших культурних, спортивних заходів, місцем роботи гуртків, факультативів, секцій тощо,  а ось краї Школярії охопили напрямки саме  краєзнавчої роботи і дали школярам перші  уроки громадянської освіти. Це і вибори органів управління, це і планування роботи, це й перший досвід участі в управлінні цілою державою, хоча й шкільною, участі в управлінні школою, адже члени Уряду Школярії делегують до ради школи своїх представників, кількість яких не поступається у відсотковому відношенні кількості представників від батьків, учителів та громадськості.

При виборі напрямків роботи різних країв і Сонячного містечка враховувалися вікові особливості дітей, тому Сонячне містечко об’єднало  всіх учнів 1-3 класів. Таким чином тут з’явилося три вулиці: Розваг, Майстрів, Народознавців. До введення обов’язкового навчання з шестирічного віку така структура Сонячного містечка залишалася незмінною, а ось у 2001 році довелося розширити його межі: на вулиці Розваг «виросли» два будинки: будинок Гри та будинок Казки.

Вся виховна робота з молодшими школярами, діяльність їх як членів Школярії здійснюється на принципах гри, ускладнюючи її умови та завдання з дорослішанням учнів: чим менші учні, тим легші завдання.

Наступність між двома ланками Школярії ( Сонячним містечком і краями – 5-9 класами) здійснюється через край Дитинства – п’ятикласників, які із задоволенням допомагають меншим школярам вчитися тому, що нещодавно вчилися робити і вони самі. В той же час учні 5 класу є активними учасниками і «дорослого» життя Школярії.

Конституція (Основний Закон) Школярії  детально пояснює устрій   дитячої організації, напрямки її роботи, розкриває  основні права і обов’язки школярів, її місце в системі виховної роботи школи.

За 12 років існування у Шкільній Об’єднаній Республіці склалися вже традиційні заходи: конкурс на краще виконання Гімну Школярії, День козацької слави, першоквітневе свято - «Школярія сміється», звіти країв та Фестиваль у Сонячному містечку, загальношкільний туристичний похід «Моє село».

У 2007-2008 навчальному році вдалося знайти можливість для поєднання навчальної практики та  виховної роботи і застосування для виконання поставлених завдань методу проекту. Результатом колективної роботи стало цікаве викладення місцевого переказу про Панську криницю, вивчення топонімів, доповнення історичної та географічної карти села, повідомлення про особливості грунтів В.Бугаївки, її рослинний та тваринний світ, виставка малюнків та можливість кожному із учасників походу-проекту відчути себе екскурсоводом, пошуковцем, учителем і учнем, жителем шкільної республіки, Великої Бугаївки і великої держави.

«  Квітень 2024  »
Погода в Украине